Svátky klidu a míru

25. listopadu 2014 v 21:23 | Sydney |  Deník


Milý deníčku... Velmi mne mrzí, že už i já píšu tento neoriginální článek s ohraným tématem zvaným Vánoce, ale já opravdu toužím po prázdninách víc než kdykoli předtím. Důvod? Má neschopnost v práci. Ať se snažím jak se snažím, prostě se nedokážu chovat slušně k šéfce. Je děsně namyšlená, zlá a nepřátelská. Většinou mě lidi mají rádi. Ale tohle je něco jiného, ona mne opravdu nemůže vystát. Problém je však v tom, že já nemohu vystát ji. Přijde mi nechutná a povrchní, nechápu, jak může mít tak skvělého syna. (A to je další kapitola. Líbí se mi syn mojí příšerné šéfky. Co já to jsem za holku?) Člověk by řekl, že budu mít alespoň trochu sebekontroly, ale já opravdu celá rudnu, když ho vidím procházet. Mám motýlky v břiše. Zdá se mi to, nebo se mi opravdu vrací puberta?

Ale dost už. Tento článek nebude o litování, chci se zaměřit na Vánoce. Dlouho jsem přemýšlela, co na nich mám nejraději. Když jsem byla malá, rozhodně to byly dárky (v tomto ohledu jsem byla opravdu sobecké dítě, to musím přiznat). Později se má úchylka zaměřila spíše na zdobení stromečku a celého domu, ale co je to dnes? Po náročném přemýšlení mi tato informace téměř vlítla do mozku rychlostí blesku. Jaktože jsem na to nepřišla dřív? Knihy jsou to pravé ořechové!

A tak jsem začala shánět nové a nové knihy na tyto poklidné svátky. Koupila jsem si Divergenci, Hvězdy nám nepřály a dokonce jsem se přinutila ke koupi celé série Sherlocka Holmese. Bohužel, jako vždy jsem začla číst ihned. Inu, Divergenci mám za sebou, Hvězdy jsem také úspěšně dočetla a teď ležím u prvního dílu nejznámnějšího detektiva vůbec. Co se týče knih, jsem děsně nespolehlivý člověk, opravdu.

Trhlo ve mně. Co dárky?! To nemůžu stihnout! Obvykle lítám po obchodech už dva měsíce předem, abych se vyhla nákupní špičce uprostřed prosince, ale tento rok vůbec nemám čas. A k tomu mi rodina moc nepomáhá se svou známou větou "Já nic nechci, jen si šetři peníze, děvče." Upřímně - nechci u stromku vypadat jako nejhorší dcera a vnučka vůbec, až rodinka nedostane žádný dárek. Stále mi ještě neodpustili moji menší chřipku, která minulé Vánoce oslabila polovinu našeho klanu. Matce asi koupím nějakou tu zimní bundu, aby měla v čem chodit (ta její hučka vypadá tak na středověk), babičce zřejmě vyrobím nějakou dekoraci do obýváku a své sestře zřejmě koupím sadu těch dětinských (neurážejte se prosím, lidi, je to jen můj názor) gumiček, které teď tak děsně frčí. Ale co děda? Další encyklopedii ryb by asi neocenil. Encyklopedie piva? Nějaká detektivka? Poraďte mi prosím, jsem totálně v koncích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clary Clair Clary Clair | Web | 27. listopadu 2014 v 17:02 | Reagovat

Taky mám strach z dárků :D ještě žádný koupený nemám a nemám nejmenší ponětí co koupit. Divergenci i Hvězdy nám nepřály jsem četla minulý rok a moc se mi líbíly :)

2 Inalyn Inalyn | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 15:41 | Reagovat

To s tým chlapcom ma mrzí. Paradoxom je, že ja si s tou mamou (môjho objektu záujmu) tykám. Len on so mnou prehodil sotva pár slov...No čo už. Prajem veľa šťastia, nech to výde aspoň tebe! :)

Som rada, že si si doplnila medzery v knižnom svete o dve také výnimočné knihy. Ja ešte netuším čo idem čítať počas sviatkov. Teraz začínam Janu Eyrovú a potom Zlodejku kníh...Hm, možno tú Hru o tróny, ktorú si tak želám :)

A dedkovi kúp asi tú detektívku. Ja som hrozná vnučka a starkých neobdaruvávam. Mám dosť problémov s našimi. Mame asi nejaký svietnik podľa DIY skúsim a otcovi...Keďže nečíta, je to dosť problém! Minulý rok som mu kúpila knižku o víne, tú aspoň mierne čítal. A rok predtým šál + kvalitnú kávu. Nemôžem dať repete sakra! :/

3 WaterLily WaterLily | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 15:59 | Reagovat

Taky bych si přála mít jedinečné rty a proč hnedka blázince :DDDDD Ale klidně se tam podívám s tebou :D
Moje stehna na tom nejsou o moc lépe :)

Jinak nesnáším povrchní lidi takže chápu to že ji nemůžeš vystát :) s tím jejím synem to je už jinačí :) Taky nechápu jak někdo ta divný a hnusný může mít tak někoho skvělého :)

A s dárkem ti bohužel nepomůžu, protože na tom jsem hrozná :( :DD

4 theworldisugly theworldisugly | Web | 14. prosince 2014 v 10:31 | Reagovat

Achjo, mě ty Vánoce poslední dobou nějak nebaví. Včera jsme byli nakupovat a všude se to lidma jen hemžilo, fakt šílený - to na vánocích vážně bytostně nesnáším. Trošku více si to protiřečí s tím tvým nadpisem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama